Gitzwarte middag voor HZVV na ruime nederlaag tegen DZC ‘68
‘Dit mag nooit gebeuren’
Hoogeveen – HZVV beleefde een gitzwarte middag in het staartduel tegen DZC ’68. In de eerste helft verzuimde HZVV op voorsprong te komen, waardoor er bij een 0-0 ruststand nog alle hoop op een gunstig resultaat was. Na rust zakte HZVV finaal door de ondergrens en in het laatste kwartier kreeg DZC ’68, dat daarvoor niet gevaarlijk was, vijf kansen, die alle vijf werden benut. Daardoor werd het een dramatische wedstrijd voor HZVV en de 0-5 nederlaag kwam hard aan.
Het zat HZVV opnieuw niet mee in een wedstrijd tegen een concurrent onderin. DZC ’68 had in de eerste helft misschien iets meer de bal, maar werd geen moment echt gevaarlijk. Het enige moment van dreiging was na twintig minuten toen Jesse Wortelboer tegen de paal knalde. Na een half uur kreeg HZVV meer grip op de gasten en kreeg het zo’n drie mogelijkheden op de voorsprong. Eerst strandde Guus Sijtsma op doelman Kyarmen Heering en even later kopte Sijtsma na een voorzet van Melik Ismail net naast. Daarna viel Lorenzo Valente uit met een zware knieblessure. Vlak voor rust stuitte Melik Ismail op de vuisten van Heering, waarna de doelman ook de inzet van Sander Dzemidzic keerde. De laatste tien minuten voor rust creëerde HZVV een offensiefje en had een voorsprong bij rust niet misstaan. Vlak voor rust raakte Alex Zomer zodanig geblesseerd, dat hij na rust vervangen werd door Dave Funke.
Tweede helft
Yoran Popovic nam de plaats in van Guus Sijtsma. Het eerste kwartier na rust ging de strijd gelijk op met DZC ’68 iets meer aan de bal. Na een voorzet waar Jesse Wortelboer net niet bijkwam en geblesseerd achter bleef, ging HZVV door en werd Jens van Rooijen dreigend. Een opstootje ontstond, waarbij Tamboer en Hermsen van DZC ’68 een gele kaart kregen. Kort daarna was de eerste echte kans voor de gasten raak via spits Cas Evers en dit scenario beleefde HZVV al eens vaker dit seizoen. Toen een minuut later Thomas Kleinlugtebeld de 0-2 maakte, stortte HZVV ineen als een kaartenhuis. De gasten toonden zich enorm effectief, want de drie kansen, die het daarna creëerde leverden drie doelpunten op. Invaller Zidane El Hadouchi lobde de bal over Xander Jager in de touwen en even later viel de bal per ongeluk voor zijn voeten en ook die ging er in. Het werd een gitzwarte middag voor HZVV, dat te veel ruimte weggaf en bij de bezoekers lukte ineens alles. Ook de kopbal van Cas Evers viel via de binnenkant van de paal binnen, zodat HZVV een ontluisterende 0-5 nederlaag leed en de ploeg naar de laatste plaats zakte. HZVV kan niet meer beschikken over Milan Ronkes, die meer wilde spelen en naar het tweede elftal verhuisde. Ook een goed gesprek met de hele spelersgroep en de technische staf kende nog niet het gewenste resultaat. HZVV heeft onder andere een zege nodig om het geknakte vertrouwen weer op te kunnen vijzelen. ,,Tot aan de 0-1 een kwartier voor tijd was er weinig krachtsverschil,” zegt HZVV-trainer Bram Freie. ,,Ik denk dat we dichterbij de 1-0 waren dan DZC tot die tijd. Na de 0-1 en de snelle 0-2 was het ontzettend slecht. De eerste twintig minuten waren mager van onze kant. Met een schot op de lat van grote afstand was DZC nog het dichtstbij de 0-1. Daarna pakten wij het initiatief en kregen we drie grote kansen op 1-0 die we helaas niet maken. Na de rust waren wij iets bovenliggend qua mogelijkheden en rond de helft van de tweede helft leek het een echte 0-0 wedstrijd te worden. Vanuit een kans voor ons die Jens op de keeper schiet, maakt DZC uit het niets 0-1. Een fantastische goal van hun spits, alleen tegen drie verdedigers van ons. Daarna waren we het helemaal kwijt en werd het nog 0-5 voor de statistieken. Dat mag nooit gebeuren.”
HZVV-DZC ’68 0-5 (0-0)
76. Cas Evers 0-1, 77. Thomas Kleinlugtebeld 0-2, 83. El Hadouchi 0-3, 88. El Hadouchi 0-4, 90. Cas Evers 0-5. Scheidsrechter: Tol. Geel: Tamboer, Hermsen, Hendriksen (DZC)
HZVV: Jager; Zomer (46. Funke), Fernando, Steg, Mulder; Sijtsma (46. Popovic), Valente (37. Hulshof), Zweerink; Ismail, Dzemidzic, Van Rooijen (67. Hourmat).